S22K0C-P06PPL0-800S
DigiKey Part Number
1907-S22K0C-P06PPL0-800S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22K0C-P06PPL0-800S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 2,
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Current Rating (Amps)
15A
Number of Positions
6
Voltage Rating
366V
Cable Opening
0.276" ~ 0.315" (7.00mm ~ 8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C