S21L0C-P14MCC0-420S
DigiKey Part Number
S21L0C-P14MCC0-420S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21L0C-P14MCC0-420S
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S21L0C-P14MCC0-420S Models
Number of Positions
14
Current Rating (Amps)
4A
Cable Opening
0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C