S21L0C-P06MFG0-620S
DigiKey Part Number
S21L0C-P06MFG0-620S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21L0C-P06MFG0-620S
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S21L0C-P06MFG0-620S Models
Number of Positions
6
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.197" ~ 0.244" (5.00mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C