S12YAR-PDMXFG0-0000
DigiKey Part Number
1907-S12YAR-PDMXFG0-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S12YAR-PDMXFG0-0000
Description
ODU AMC PLUG, STY 1, SZ 2, SLD,
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S12YAR-PDMXFG0-0000 Models
Category
Color
Silver
Mfr
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Series
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Current Rating (Amps)
7A
Number of Positions
12
Voltage Rating
400V
Cable Opening
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C