S11M07-P10MCC0-3930
DigiKey Part Number
S11M07-P10MCC0-3930-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11M07-P10MCC0-3930
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S11M07-P10MCC0-3930 Models
Color
Gray, White
Current Rating (Amps)
2.75A
Number of Positions
10
Cable Opening
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C