G82K0C-P26QC00-0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
G82K0C-P26QC00-0000
DigiKey Part Number
1907-G82K0C-P26QC00-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G82K0C-P26QC00-0000
Description
ODU MINI-SNAP RECEPT, STY 8, SZ
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shell Material
Brass
Mfr
Shell Finish
Chrome over Nickel
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Connector Type
Features
Ground
Number of Positions
26
Current Rating (Amps)
4A
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C