A13YAR-P26XFG0-0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ODU
In Stock: 0
Datasheet
26 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
A13YAR-P26XFG0-0000
DigiKey Part Number
1907-A13YAR-P26XFG0-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A13YAR-P26XFG0-0000
Description
ODU AMC PLUG, STY 1, , 26P, SLD,
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Color
Silver
Mfr
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Series
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Packaging
Bulk
Features
Backshell
Part Status
Active
Shielding
Connector Type
Current Rating (Amps)
7A
Number of Positions
26
Voltage Rating
333V
Shell Size - Insert
3
Cable Opening
0.453" (11.50mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C