AFT09MS031NR1
DigiKey Part Number
AFT09MS031NR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
AFT09MS031NR1CT-ND - Cut Tape (CT)
AFT09MS031NR1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFT09MS031NR1
Description
RF MOSFET LDMOS 13.6V TO270-2
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 13.6 V 500 mA 870MHz 17.2dB 31W TO-270-2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AFT09MS031NR1 Models
Category
Current - Test
500 mA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
31W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Rated
40 V
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Surface Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
TO-270AA
Frequency
870MHz
Supplier Device Package
TO-270-2
Gain
17.2dB
Base Product Number
Voltage - Test
13.6 V