AFT09MS031GNR1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AFT09MS031GNR1 |
Description | RF MOSFET LDMOS 13.6V TO270-2 |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Mosfet 13.6 V 500 mA 870MHz 17.2dB 31W TO-270-2 GULL |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AFT09MS031GNR1 Models |
Category | Current - Test 500 mA |
Manufacturer NXP USA Inc. | Power - Output 31W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Rated 40 V |
Part Status Last Time Buy | Mounting Type Surface Mount |
Technology LDMOS | Package / Case TO-270BA |
Frequency 870MHz | Supplier Device Package TO-270-2 GULL |
Gain 17.2dB | Base Product Number |
Voltage - Test 13.6 V |