GRM32DR71E106KA12K
DigiKey Part Number
490-6532-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6532-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6532-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32DR71E106KA12K
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM32DR71E106KA12K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)