BLM21SP471SN1D
DigiKey Part Number
490-18594-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18594-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18594-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21SP471SN1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0805 1LN
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2.5A
EDA/CAD Models
BLM21SP471SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
2.5A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Number of Lines
1
Base Product Number
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz