BLM21SP181SN1D
DigiKey Part Number
490-18592-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18592-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18592-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21SP181SN1D
Description
FERRITE BEAD 180 OHM 0805 1LN
Detailed Description
180 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A
EDA/CAD Models
BLM21SP181SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Number of Lines
1
Base Product Number
Impedance @ Frequency
180 Ohms @ 100 MHz