ZX75BP-1135-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75BP-1135-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75BP-1135-S+
Description
RF FILT BANDPASS 1.135GHZ INLINE
Detailed Description
1.135GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 470MHz Bandwidth 1.2dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Filter Type
Band Pass
Insertion Loss
1.2dB
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Size / Dimension
1.200" L x 0.750" W (30.48mm x 19.05mm)
Frequency
1.135GHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
470MHz