35M-35M50+
DigiKey Part Number
3157-35M-35M50+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35M-35M50+
Description
COAX ADAPT 3.5MM TO 3.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adapter Coaxial Connector 3.5mm Plug, Male Pin To 3.5mm Plug, Male Pin 50 Ohms
Category
Impedance
50 Ohms
Mfr
Style
Straight
Packaging
Bag
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Fastening Type
Threaded, Threaded
Adapter Type
Plug to Plug
Frequency - Max
34 GHz
Conversion Type
Same Series
Body Material
Stainless Steel
Adapter Series
Mating Cycles
500
Center Gender
Male to Male
Insertion Loss
0.10dB
Convert From (Adapter End)
3.5mm Plug, Male Pin
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Convert To (Adapter End)
3.5mm Plug, Male Pin