35F-35F50+
DigiKey Part Number
3157-35F-35F50+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35F-35F50+
Description
COAX ADAPT 3.5MM TO 3.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adapter Coaxial Connector 3.5mm Jack, Female Socket To 3.5mm Jack, Female Socket 50 Ohms
Category
Convert To (Adapter End)
3.5mm Jack, Female Socket
Mfr
Impedance
50 Ohms
Packaging
Bag
Style
Straight
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Adapter Type
Jack to Jack
Fastening Type
Threaded, Threaded
Conversion Type
Same Series
Frequency - Max
18 GHz
Adapter Series
Body Material
Stainless Steel
Center Gender
Female to Female
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Convert From (Adapter End)
3.5mm Jack, Female Socket