25LC320AT-E/MS
DigiKey Part Number
25LC320AT-E/MSTR-ND - Tape & Reel (TR)
25LC320AT-E/MSCT-ND - Cut Tape (CT)
25LC320AT-E/MSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC320AT-E/MS
Description
IC EEPROM 32KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 32Kbit SPI 10 MHz 8-MSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
25LC320AT-E/MS Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)