MS148-10S
DigiKey Part Number
2333-MS148-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS148-10S
Description
RF SHIELD 0.350"X0.583" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.350" (8.90mm) X 0.583" (14.80mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS148-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.583" (14.80mm)
Series
Width - Overall
0.350" (8.90mm)