MS087-10S
DigiKey Part Number
2333-MS087-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS087-10S
Description
RF SHIELD 0.248"X0.343" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.248" (6.30mm) X 0.343" (8.70mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS087-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.118" (3.00mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.343" (8.70mm)
Series
Width - Overall
0.248" (6.30mm)