MS110-10S
DigiKey Part Number
2333-MS110-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS110-10S
Description
RF SHIELD 0.433"X0.433" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.433" (11.00mm) X 0.433" (11.00mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS110-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.110" (2.80mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.433" (11.00mm)
Series
Width - Overall
0.433" (11.00mm)