TP5KP20CA
DigiKey Part Number
F7660TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7660CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TP5KP20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC P600
Detailed Description
32.4V Clamp 157.4A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
157.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V