SMF6.5A-T13
DigiKey Part Number
18-SMF6.5A-T13TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF6.5A-T13CT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF6.5A-T13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF6.5A-T13
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.2V Clamp 17.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
7.22V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.2V