0871200.UR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0871200.UR |
Description | 871 Fuse |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 A 75 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded), Plastic Surface Mount 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Response Time Fast Blow |
Mfr | Package / Case |
Series | Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Melting I²t 40500.0 |
Part Status Active | Approval Agency cURus |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -55°C ~ 100°C |
Fuse Type | Size / Dimension 0.480" L x 0.472" W x 0.224" H (12.20mm x 12.00mm x 5.70mm) |