0498100.MXM6
DigiKey Part Number
0498100.MXM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0498100.MXM6
Description
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Category
Response Time
Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1kA
Packaging
Bulk
Approval Agency
UL
Mounting Type
Bolt Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Fuse Type
Color
Blue
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
1.614" L x 0.472" W x 0.327" H (41.00mm x 12.00mm x 8.30mm)
Voltage Rating - DC
DC Cold Resistance
0.457 Ohms