KOVTL100MDNEACB
DigiKey Part Number
478-KOVTL100MDNEACB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KOVTL100MDNEACB
Description
100 MHZ OCXO TH 14 PIN DIP (L PA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz OCXO CMOS, TTL Oscillator 3.3V 5-DIP Module
Category
Output
CMOS, TTL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
5-DIP Module
Type
Size / Dimension
0.810" L x 0.810" W (20.60mm x 20.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)