DOXP052F-100.0M
DigiKey Part Number
222-DOXP052F-100.0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DOXP052F-100.0M
Description
XTAL OSC OCXO 100.0MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±5ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.550" L x 0.355" W (13.97mm x 9.02mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.376" (9.55mm)