R28Y-0100
DigiKey Part Number
K392-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R28Y-0100
Description
WIRE WW 28AWG PVDF YELLOW 100'
Detailed Description
Wire Wrap 28 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.023" (0.58mm)
Jacket Color
Yellow
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Diameter
0.013" (0.32mm)
Operating Temperature
105°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)