R26R-0100
DigiKey Part Number
K387-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R26R-0100
Description
WIRE WW 26AWG PVDF RED 100'
Detailed Description
Wire Wrap 26 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Jacket Color
Red
Wire Gauge
26 AWG
Conductor Diameter
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature
105°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)