KSW28R-0100
DigiKey Part Number
K752-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KSW28R-0100
Description
WIRE 28AWG RED 100 FT CSW
Detailed Description
Wire Wrap 28 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.024" (0.61mm)
Packaging
Spool
Jacket Color
Red
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Diameter
0.013" (0.32mm)