KSW28BLK-0100
DigiKey Part Number
K751-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KSW28BLK-0100
Description
WIRE 28AWG BLACK 100 FT CSW
Detailed Description
Wire Wrap 28 AWG Black Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.024" (0.61mm)
Packaging
Spool
Jacket Color
Black
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Diameter
0.013" (0.32mm)