MKJ5A7F11-19PA
DigiKey Part Number
MKJ5A7F11-19PA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ5A7F11-19PA
Description
CIRCULAR
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Bulk
Color
Silver
Number of Positions
19
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
11-19
Voltage Rating
500VAC
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C