MKJ3B6F7-10SN
DigiKey Part Number
1003-1408-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ3B6F7-10SN
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
7-10
Voltage Rating
500VAC
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C