MKJ3A7F7-10PN
DigiKey Part Number
1003-1436-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ3A7F7-10PN
Description
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Category
Orientation
N (Normal)
Shell Finish
Electroless Nickel
Current Rating (Amps)
5A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
500VAC
Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C