MKJ3A6F7-10PN
MKJ3A6F7-10PN
ITT Cannon MKJ Series
MKJ3A6F7-10PN
DigiKey Part Number
1003-1387-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ3A6F7-10PN
Description
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
7-10
Voltage Rating
500VAC
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C