IS66WVH8M8DALL-200B1LI
DigiKey Part Number
706-IS66WVH8M8DALL-200B1LI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVH8M8DALL-200B1LI
Description
IC PSRAM 64MBIT HYPERBUS 24TFBGA
Customer Reference
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 64Mbit HyperBus 200 MHz 35 ns 24-TFBGA (6x8)
Category
Clock Frequency
200 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
35ns
Packaging
Tray
Access Time
35 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.95V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)