GKG10086
DigiKey Part Number
2447-GKG10086-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GKG10086
Description
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 ~ 10pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Q @ Freq
500 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
3 ~ 10pF
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
100 V