GKG10086-05
DigiKey Part Number
2447-GKG10086-05TR-ND - Tape & Reel (TR)
2447-GKG10086-05CT-ND - Cut Tape (CT)
2447-GKG10086-05DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GKG10086-05
Description
CAP TRIM 3-10PF 100V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 ~ 10pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Category
Dielectric Material
Ceramic
Manufacturer
EW Electronics
Q @ Freq
500 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
3 ~ 10pF
Mounting Type
Surface Mount
Adjustment Type
Top
Features
General Purpose
Voltage - Rated
100 V