TSX-3225 24.0000MF15X-AC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 6,911
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 14,698
Datasheet
24 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 24.0000MF15X-AC
DigiKey Part Number
114-TSX-322524.0000MF15X-AC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 24.0000MF15X-AC
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)