FC2012AN 32.768K-90NN50KC7
DigiKey Part Number
114-FC2012AN32.768K-90NN50KC7TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FC2012AN32.768K-90NN50KC7CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FC2012AN32.768K-90NN50KC7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC2012AN 32.768K-90NN50KC7
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
2-SMD (2.05x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
9pF