FC1610AN 32.7680KA-AG
DigiKey Part Number
114-FC1610AN32.7680KA-AG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC1610AN 32.7680KA-AG
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
2-SMD (1.65x1.05)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
7pF