FC1610AN 32.7680KA-A7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 48
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 34
Datasheet
In Stock: 233
In Stock: 0
TST
In Stock: 0
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
2 SMD
Timing Is Everywhere | Smart Home Automation
FC1610AN 32.7680KA-A7
DigiKey Part Number
114-FC1610AN32.7680KA-A7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC1610AN 32.7680KA-A7
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
2-SMD (1.65x1.05)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
12.5pF