FC-135 32.7680KF-AC0
DigiKey Part Number
114-FC-13532.7680KF-AC0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FC-13532.7680KF-AC0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FC-13532.7680KF-AC0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC-135 32.7680KF-AC0
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
9pF