FC-12M 32.7680KD-A5
DigiKey Part Number
114-FC-12M32.7680KD-A5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC-12M 32.7680KD-A5
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
cms-standard-lead-time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±30ppm Crystal 12.5pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FC-12M 32.7680KD-A5 Models
cms-product-attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
2-SMD (2.05x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12.5pF