FC-12M 32.7680K20G-A5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Geyer Electronic America, Inc.
In Stock: 2,731
Datasheet
Parametric Equivalent
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 4,262
Datasheet
Citizen Finedevice Co Ltd
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
FC-12M 32.7680K20G-A5
DigiKey Part Number
114-FC-12M32.7680K20G-A5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC-12M 32.7680K20G-A5
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
2-SMD (2.05x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12.5pF