FA-238V 12.0000MB-W
DigiKey Part Number
FA-238V12.0000MB-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238V 12.0000MB-W
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±50ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
FA-238V 12.0000MB-W Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)