FA-20H 32.0000MF20X-K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 394
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 78,758
Datasheet
In Stock: 377
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 32.0000MF20X-K
DigiKey Part Number
FA-20H32.0000MF20X-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 32.0000MF20X-K
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-20H 32.0000MF20X-K Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)