FA-20H 12.0000MD30Z-K3
DigiKey Part Number
SER4113TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4113CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4113DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 12.0000MD30Z-K3
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
FA-20H 12.0000MD30Z-K3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)