FA-128 32.00M-60AAAAN60REX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Geyer Electronic America, Inc.
In Stock: 2,525
Datasheet
32 MHz ±10ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 32.00M-60AAAAN60REX
DigiKey Part Number
114-FA-12832.00M-60AAAAN60REX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 32.00M-60AAAAN60REX
Description
CRYSTAL 32.00MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA-128 32.00M-60AAAAN60REX Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)