HCM1A0703V3-3R3-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A0703V3-3R3-R |
Description | FIXED IND 3.3UH 5A 28.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Molded Inductor 5 A 28.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 28.5mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 25MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 7.5A |