1658-G41-00-P13-10A is available for purchase but is not normally stocked.
1658-G41-00-P13-10A
DigiKey Part Number
1658-G41-00-P13-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1658-G41-00-P13-10A
Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 240 V AC 28 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V