Image for TL4100AF120QL is not available
TL4100AF120QL
DigiKey Part Number
141-TL4100AF120QL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TL4100AF120QL
Description
SWITCHES
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tactile Switch SPST-NO Edge Mount, Right Angle
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TL4100AF120QL Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Mfr
Actuator Type
Rectangular Button
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Actuator Height off PCB, Vertical
2.00mm
Part Status
Active
Termination Style
Gull Wing
Circuit
SPST-NO
Operating Force
120gf
Switch Function
Off-Mom
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C